Můžeme zacílit naši placenou reklamu na sociálních sítích na fanoušky naší konkurence? A můžeme zacílit na fanoušky konkrétní uzavřené facebookové skupiny? A můžeme cílit konkrétně na Sportovní nadšence, Firmy, hotely a rekreační zařízení, nebo třeba na Domácnosti s velkou zahradou?
Co resetuje fázi učení u reklam na Facebooku?
Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Co je fáze učení?
Než si ale vysvětlíme, co resetuje fázi učení, je potřeba si vůbec vysvětlit, co to vlastně ta "fáze učení" je.
Jedná se o časové období, kdy Facebook zjišťuje, koho podle vámi nastavených cílů u kampaně bude nejlepší oslovit. Zkouší, testuje, učí se. Proto ten název "fáze učení". Tato fáze může trvat různě dlouho.
Aktuálně se uvádí, že se z fáze učení dostanete po dosažení alespoň 50 konverzí za týden.
To jinými slovy znamená, že musíte získat přes reklamu alespoň 50 objednávek (například), aby se reklama dostala z fáze učení.
Proč je důležité dostat se z fáze učení?
Teď vás možná napadá otázka: "Proč je vlastně důležité dostat reklamu z fáze učení? Proč by v této fázi nemohla zůstat reklama navždy?"
A odpověď je jednoduchá - protože ve fázi učení není vaše reklama tak efektivní. Facebook v této fázi zkouší oslovit nejrůznější lidi, zkouší a testuje, kdo s největší pravděpodobností udělá vámi požadovanou akci. Jenže, toto dělá hodně naslepo. Zkouší, testuje. Nejde na jistotu.
Kdežto, když se vaše reklama dostane z fáze učení, může být mnohem efektivnější a přínosnější, protože jde Facebook více na jistotu. Ano, pořád to není 100%, ale už je to mnohem lepší a efektivnější, než ve fázi učení.
Fáze učení se také může v průběhu úplně stopnout, a to vy samozřejmě nechcete. Proto je dobré se z fáze učení co nejrychleji dostat.
Co resetuje fázi učení?
A teď tedy k našemu hlavnímu tématu tohoto článku. Co tedy resetuje fázi učení? Jedná se například o změnu cílení, změnu umístění, změnu události optimalizace, změnu reklamy (text, fotografie, popisky, apod.), ale i výraznější změna rozpočtu (o více než 25 %).
To všechno resetuje fázi učení.
Co to pro vás znamená v praxi? Pokud provedete jednu z výše zmíněných změn, fáze učení se celá resetuje, vrátí se na začátek a Facebook znovu začne testovat, zkoušet a hledat to nejoptimálnější řešení pro vás. Dosavadní závěry jakoby neexistovaly (nebojte, o žádné dosavadní výsledky a čísla nepřijdete) a Facebook začíná zase od znovu.
Proto se nedoporučuje zasahovat do úspěšných a funkčních reklam, které vám nesou kýžené výsledky. Spíše je lepší v takové chvíli kampaň zduplikovat a znovu ji nastavit s novými změnami. A až po nějaké době je navzájem vyhodnotit a nechat spuštěnou jen tu nejlepší.
Pokud vám ale reklama vůbec nefunguje, nepřináší vám vámi požadované výsledky a spíše jen slepě utrácí peníze, pak je určitě vhodné do reklamy zasáhnout, pozměnit její nastavení, a to i za cenu resetování fáze učení.
Další články, které by vás mohly zajímat
Přečtěte si jako první, co je nového
Vždyť je to jenom čárka.
Vždyť je to pěknější obrázek.
Vždyť je to jen slovo.
Vždyť je to jen blbý hashtag.
Vždyť je to jen smajlík...
Často se u některých firem a klientů setkávám s očekáváním, že najmout si správce sociálních sítí znamená zbavit se kompletně všech starostí. Něco, jako kdyby si člověk najal osobního kuchaře a očekával, že mu bude vařit ty nejlepší speciality, aniž by mu ale řekl, co má rád, co nejí, nebo jestli náhodou nemá alergii na krevety. Realita...
"Paní Rumpala, kolik fanoušků na našem firemním profilu musíme mít, aby nám Facebook spustil placenou reklamu?" Přichází za mnou jednou za čas podobný dotaz. A odpověď je velice jednoduchá a přímočará: Žádné povinné množství fanoušků nikde není stanoveno. Jak to? A jak to s těmi fanoušky na sociálních sítích tedy je? Pojďme se na to podívat.
Začínáte s facebookovými reklamami. V tomto prostředí jste noví. Nikdy předtím jste zde reklamy neměli, ani s nimi zde nemáte žádnou zkušenost. A teď najednou z ničeho nic si Facebooku od vás začne z vaší platební karty strhávat nejprve 50 Kč, pak 100 Kč, poté 150 Kč, až třeba 200 Kč. A vy teď nevíte - ...